English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

مشاهده خبر
پیام تسلیت هادی شفائیه، استاد پیشکسوت عکاسی و بنیان گذار رشته عکاسی در ایران،12 شهریورماه 1397

هادی شفائیه، استاد پیشکسوت عکاسیو بنیان گذار رشته عکاسی در ایران، درگذشت.انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران درگذشت این استاد گرامی را به جامعه هنری کشور تسلیت عرض می‌نماید.

v  

دکتر هادی شفاییه متولد ۱۳۰۲ در تبریز از سال ۱۳۴۹ رییس دپارتمان عکاسی دانشکده هنرهای زیبا بود.او در سال ۱۳۶۲ رشته عکاسی را به طور مجزا در دانشگاه های ایران بنیان گذارد و در دهه های چهل و پنجاه شمسی،به ثبت پرتره هنری از پرسناژها و شخصیتهای فرهنگی هنری جامعه همچون:  نیما یوشیج، احمد شاملو، اردشیر محصص و ثمین باغچه ‌بان پرداخت. از جمله دیگر فعالیتهای شفائیه آموزش عکاسی در صدا و سیما و عکاسی از اشیاء هنری موزه های ایران بود.

هادی شفاییه از اساتید برجسته اس بود که مباحث آموزشی عکاسی را به صورت مدون و جامع در کتاب «فن و هنر عکاسی» به سال ۱۳۷۲ منتشر کرد،این کتاب، اولین کتب مدون شده آموزش عکاسی در ایران  است که قریب به اتفاق هنرجویان عکاسی آن را مطالعه و به آن رجوع می کنند.

روحش شاد و راهش مستدام باد

لینک مرتبط: http://www.avoa.ir
منبع: انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران
نویسنده خبر: سمیه دهقان
تاریخ انتشار: 1397/06/12 - 13:48
شناسنامه انجمن

 

حوزه  فعالیتهای انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی

 شامل کلیه رشته های علوم هنری در شاخه های «هنرهای تجسمی، مباحث تئوری هنرهای اسلامی، هنر ایران از باستان تا  معاصر و هنر جهان»