English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

مشاهده خبر
پیام تسلیت احسان یارشاطر، بنیان گذارمرکز ایران شناسی در امریکا ومدیر پروژه ایرانیکا،12 شهریور ماه 1397

احسان یار شاطر، بنیان گذار مرکز ایران شناسی در امریکا و مدیر پروژه ایرانیکا در سن 98سالگی در کالیفرنیا درگذشت. او استاد دانشگاه کلمبیا در نیویورک بود و دایره المعارف ایرانیکا به عنوان شناخته شده ترین کار او و یکی از "بزرگترین وجامع ترین پروژه ایرانشناسی" در همین دانشگاه در حال تدوین بود.

آقای یارشاطر در سال 1299 خورشیدی در همدان متولد شد. احسان یارشاطر در دهه ی 1320 به ایران شناسی علاقه مند شد و به پژوهش در زمینه ایران پیش از اسلام و زبان ها و گویش های ایرانی روی آورد.

او که تا سنین بالا به سخت کوشی و پشتکار مشهور بود در مصاحبه ای به بی بی سی فارسی گفته بود:"برای من فرقی نمیکند که در بهترین برج های نیویورک باشم یا در زیباترین ویلاهای لس آنجلس، همان قدر که ابزار کارم فراهم باشد، برایم کافی است. اگر بگویند ابزار کارت را می دهیم اما ناچاری تا آخر عمر فقط نان و پنیر و گوجه بخوری، قبول می کنم."

انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران درگذشت احسان یارشاطر، محقق توانمند، استاد نمونه و فرهیخته کشورمان را تسلیت گفته و خدمات و تلاش های ارزنده ایشان  را ارج می نهد.

باشد که روح بزرگوار ایشان با صلحا و ابرار همنشین باشد.

لینک مرتبط: http://www.avoa.ir
منبع: انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران
نویسنده خبر: سمیه دهقان
تاریخ انتشار: 1397/06/12 - 13:30
شناسنامه انجمن

 

حوزه  فعالیتهای انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی

 شامل کلیه رشته های علوم هنری در شاخه های «هنرهای تجسمی، مباحث تئوری هنرهای اسلامی، هنر ایران از باستان تا  معاصر و هنر جهان»