English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

مشاهده خبر
افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و تصویر‌گری اکو، 24فروردین ماه 1397

افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و تصویر‌گری اکو

 نخستین نمایشگاه بین‌المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه اکو، روز پنج‌شنبه 23 فروردین ماه، با همکاری دانشکده‌ی هنر دانشگاه الزهرا(س) و انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران و با حضور سفرا، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، هنرمندان و دانشگاهیان در نگارخانه‌ی دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، در این مراسم #سفرای_ کشورهای #اسپانیا، #مکزیک، #شیلی و #الجزایر، به همراه نمایندگانی از کشورهای #اسلوونی، #اروگوئه، #ژاپن، #صربستان، #چین، #ترکمنستان و معاون دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو، حضور داشتند.

دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو، طی سخنانی در این مراسم، نقاشی و تصویرگری را زبانی جهانی و ابزاری برای ارتباط بین ملل جهان دانست و تاکید کرد: «برقراری این ارتباط با ایجاد فرصت‌های مناسب برای تبادل ایده و تجربه میان هنرمندان میسر خواهد بود.»

وی در ادامه افزود: «برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نقاشی و تصویرگری منطقه‌ی اکو، اقدامی در همین راستا می‌باشد. دکتر مظاهری همچنین در تشریح هدف برگزاری این نمایشگاه گفت: «برگزاری این نمایشگاه، از یک سو زمینه ی شناخته شدن این منطقه‌ی هنرخیز را در سطح بین‌الملل فراهم می‌سازد و از سوی دیگر، تعاملی مثبت میان سه نسل از هنرمندان کشورهای منطقه را با سایر کشورها ایجاد می‌کند.»

خانم دکتر فاطمه کاتب، رئیس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا (س) نیز در این مراسم، ضمن تشکر از دکتر مظاهری،  رئیس موسسه فرهنگی اکو ،عادله رفایی مدیر هنری نمایشگاه و پریسا فیروزکوهی مدیر روابط بین الملل این رویداد گفت: «آنچه می تواند ما و تمام اقوام بشر را در کنار یکدیگر جمع کند، هنر است. چرا که معتقدم هنر نقش تاثیرگذاری در زندگی بشری دارد.» همچنین، خانم دکتر پریسا شادقزوینی، رئیس انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران نیز با قدردانی از موسسه فرهنگی اکو و ریاست این موسسه در برگزاری نمایشگاه، گفت: «منطقه‌ی اکو و میراث هنری این منطقه می تواند الگویی برای ایجاد اتحادیهای باشد که به واسطه‌ی هنر، از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود.

نمایشگاه بین‌المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه‌ی اکو به همت موسسه فرهنگی اکو و با همکاری دانشکده هنر دانشگاه الزهرا و انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران تا دوم اردیبهشت ماه در گالری دیپلماتیک اکو برقرار خواهد بود. در این نمایشگاه، بیش از 50 اثر از هنرمندان 11 کشور جهان برای بازدید علاقه‌مندان در گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو، به نمایش گذاشته شده است. 

لینک مرتبط: http://www.avoa.ir
منبع: انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران
نویسنده خبر: سمیه دهقان
تاریخ انتشار: 1397/01/24 - 9:11
شناسنامه انجمن

 

حوزه  فعالیتهای انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی

 شامل کلیه رشته های علوم هنری در شاخه های «هنرهای تجسمی، مباحث تئوری هنرهای اسلامی، هنر ایران از باستان تا  معاصر و هنر جهان»