English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 88035801-021
نمابر: 88035801
آدرس دبیرخانه: تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شرقی درب دانشگاه الزهرا (س)، دانشکده هنر، ساختمان طراحی، طبقه سوم ، اتاق ارشد 2
پست الکترونیکی: Info@avoa.ir
کد پستی: 1993893973
نماد اعتماد

اولین همایش شخصیت سازی معاصر ایران 95

بنام خدا

 

«اولین همایش شخصیت سازی معاصر ایران»

انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران برگزار میکند:

یکی از اهداف اصلی انجمن­های علمی، شفاف­ سازی و معرفی رشته های تخصصی برای جامعه است. همسو کردن مباحث تخصصی علوم انسانی با خواستگاه های بینا رشته ای و بیان رویکردهای کاربردی آن برای جامعه از دیگر ضرورتهای تحقیقاتی انجمن­های علمی است.

بی تردید برای شناساندن و معرفی ویژگی­های هنر معاصر ایران نیاز به طبقه بندی علمی مبانی نظری آن داریم.  انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران در راستای این اهداف تا کنون سه همایش برگزار کرده است این همایشها در طی سه سال  با استقبال قابل توجه روبرو شد . همچنین در نظر دارد در سال 1395 جشنواره ایی با عنوان" اولین همایش شخصیت سازی معاصر ایران" برگزار نموده تا گرایش ها و فعالیت های بینارشته ایی با زمینه های تخصصی هنر را در جامعه علمی و فرهنگی ایران مورد بررسی قرار دهد. امید است با همکاری اندیشمندان و هنرمندان عزیز در مضامین ذیل بتوانیم در تدوین بخش قابل توجهی از فعالیت هنر و فرهنگ ایران معاصر موثر باشیم:

تعریف :

شخصیت سازی در دوران معاصر  پل ارتباطی میان گذشته های تاریخی و شخصیت و چهره های آینده است. "شخصیت و شخصیت سازی" عرصه ایی به وسعت (اسطوره، تاریخ، ارزشها و اعتقادات) را در بر میگیرد  و در عصر جهانی شدن و صنعت تولید فرهنگیو اهمیت رسانه ها ، در ارتباطات بی کلام و دیداری از سهم بسزایی برخوردار است.

در بخش  نمایشگاهی شخصیت سازی میتوان از گروههای مختلف هنری ، طراحان ، تصویر سازان و انیماتورها ،طراحان گرافیک، عروسک سازان و نقاشان دعوت نمود تا شخصیتی تاریخی اسطوره ایی و یا مدرن و فرا زمانی را با اهداف انسانی ، اعتقادی ، فرهنگی برای مخاطبین در سنین مختلف طراحی کنند. همچنین در بخش نظری  به تحلیل و شناخت و بررسی و باز خوانی شخصیت های معاصر ایران پرداخت. از اینرو این جشنواره در یک بخش نظری بر پا میشود.

اهداف فرهنگی:

1.      توجه دادن به نقش فرهنگی و نفوذ شخصیت و شخصیت سازی در دنیای معاصر و تأثیر و تأثر آن بر ایران در چهار دهه ی اخیر .  

2.      ترغیب هنرمندان جوان به تولید شخصیت هایی بومی  و ملی با توجه به ارزش ها و فرهنگ ایرانی.

3.      بررسی نقش و اهداف فرهنگی ، شخصیت های تولیدی جهان غرب در فرهنگ و هنر ایران.

مراکز هدف:

این جشنواره بصورت مشارکتی میان انجمن علمی و پژوهشی هنرهای تجسمی و نهادهای فرهنگی و هنری با حضور و فعالیت مستقیم دانشگاه الزهرا برپا می شود . "لذا چنانچه مایل به حمایت مادی و معنوی در این امر فرهنگی هستید منتظر دریافت نظرات وهمکاری شما هستیم ." این جشنواره در یک بخش  نظری (کنفرانس ) پیشنهاد میشود. که دراین بخش تیمی (5 الی 7 نفر) از اساتید و هنرمندان مربوط مشارکت خواهند داشت.